JEDEN SVĚT ZLÍN

Festival skončil


Děkujeme za Vaši účast na festivalu. Doufáme, že jste našli skutečné hvězdy!

Anketa

Filmy zlínského Jednoho Světa shlédlo téměř tisíc návštěvníků. A co vy? Byli jste mezi nimi?

uax
| 1 |

Festival Jeden svět poprvé ve Zlíně

Zlín 13. února 2007
Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2007 se v tomto roce představí poprvé zlínským divákům. Ve spolupráci s mateřskou organizací Člověk v tísni jej ve Zlíně pořádají studenti Univerzity Tomáše Bati. Záštitu nad festivalem převzali primátorka města Zlín Irena Ondrová a hejtman Zlínského kraje Libor Lukáš. Festival se bude konat od 19. do 22. března 2007 ve zlínském divadle Malá scéna.

[ více ]

 

Festival Jeden svět ve Zlíně navštívilo kolem tisíce lidí

Zlín 22. března 2007

Film Kupředu levá, kupředu pravá uzavřel projekce festivalu Jeden svět 2007 ve Zlíně. Na filmy s lidskoprávní tematikou se přišlo podívat kolem tisíce lidí ze Zlína a blízkého okolí. Devátý ročník mezinárodního festivalu se uskutečnil ve Zlíně poprvé. Zlín se tak přidal k dalším patnácti městům České republiky, ve kterých festival probíhá. Ve Zlíně projekce uspořádali studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s hlavním organizátorem festivalu společností Člověk v tísni.

[ více ]

 

Výstava Čtyři světy uvede do Zlína festival Jeden svět

Zlín 27. února 2007
 
Fotografie se sociální tematikou, antirasistické plakáty a tisky proti násilí na ženách budou k vidění na výstavě s názvem „Čtyři světy“, která do Zlína uvede festival Jeden svět. Výstava potrvá od 7. do 15. března 2007 v kulturním institutu Zlína v Alternativě. Festival začne v pondělí 19. března 2007.
 
Název výstavy „Čtyři světy“ odkazuje ke čtyřem dílčím výstavám. „Čtyři světy jsou vlastně čtyři samostatné výstavy, na kterých se představí kultura romských osadníků v podobě fotografií Karla Tůmy, stejné téma, ale z jiného úhlu pohledu zpracoval i fotograf Evžen Sobek, dále jsou to tisky proti násilí na ženách a plakáty z antirasistických kampaní,“ vysvětlila manažerka projektu Marcela Divínová.
 
Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech letos poprvé pro zlínské diváky organizují studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Výstava Čtyři světy je předzvěstí festivalu, který zahájí vernisáž fotografií Karla Tůmy v pondělí 19. března 2007 v divadle Malá scéna. Od 19. do 22. března mohou návštěvníci festivalu zhlédnout vybrané objekty ve foyer divadla Malá scéna.
 

[ více ]

 

Festival Jeden svět očekává velkou návštěvnost

Zlín 14. března 2007
 
 
Vernisáž fotografií Evžena Sobka a Karla Tůmy zahájí v pondělí 19. března v 15 hodin ve zlínském divadle Malá scéna festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět 2007 ve Zlíně. Vzápětí se rozběhnou projekce snímků s lidskoprávní tematikou. V průběhu čtyř dnů nabídne program festivalu besedy s odborníky, divadlo, koncert, prodej tradičních namibijských výrobků a čajovnu. Vstupenky se začnou prodávat už v pondělí 19. března od 14 hodin ve festivalovém centru v divadle Malá scéna.

[ více ]

 
| 1 |
sponzoři