JEDEN SVĚT ZLÍN

Festival skončil


Děkujeme za Vaši účast na festivalu. Doufáme, že jste našli skutečné hvězdy!

Anketa

Filmy zlínského Jednoho Světa shlédlo téměř tisíc návštěvníků. A co vy? Byli jste mezi nimi?
Ano, účastnil(a) jsem se v pondělí (30%)
pruh
Ano, účastnil(a) jsem se v úterý (14%)
pruh
Ano, účastnil(a) jsem se ve středu (15%)
pruh
Ano, účastnil(a) jsem se ve čtvrtek (13%)
pruh
Ano, přišel / přišla jsem dokonce vícekrát během festivalu (12%)
pruh
Ne, festivalu jsem se neúčastnil(a) (14%)
pruh

uax

Jeden svět

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech

[ více ]

 

Jeden svět 2007 ve Zlíně

Mezinárodní festival dokumentárních filmů o lidských právech
19. - 22. března 2007 Zlín

[ více ]

 

Festival Jeden svět ve Zlíně navštívilo kolem tisíce lidí

Zlín 22. března 2007

Film Kupředu levá, kupředu pravá uzavřel projekce festivalu Jeden svět 2007 ve Zlíně. Na filmy s lidskoprávní tematikou se přišlo podívat kolem tisíce lidí ze Zlína a blízkého okolí. Devátý ročník mezinárodního festivalu se uskutečnil ve Zlíně poprvé. Zlín se tak přidal k dalším patnácti městům České republiky, ve kterých festival probíhá. Ve Zlíně projekce uspořádali studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně ve spolupráci s hlavním organizátorem festivalu společností Člověk v tísni.

[ více ]

 

Fotografie z průběhu festivalu

Jelikož festival máme již za námi, pojďme si skrze spoustu fotografií připomenout jeho nejzajímavější momenty.

[ více ]

 

Kupředu levá, kupředu pravá posledním filmem festivalu

Dokument režisérky Lindy Jablonské Kupředu levá, kupředu pravá uzavře festival Jeden svět 2007 ve Zlíně. Film začne hned po besedě s Kateřinou Pleskovou v divadle Malá scéna ve Zlíně. Snímek zachycuje mladé lidi, kteří se aktivně hlásí k levicovému a pravicovému politickému smýšlení. Sledovala tedy dění kolem Komunistického svazu mládeže a Mladých konzervativců, zachytila jejich aktivity v politickém dění uplynulého roku. Soustředila se na několik konkrétních hrdinů z obou organizací a zajímala se o jejich způsob života a vidění světa.

[ více ]

 

Ženská práva jsou lidská práva

Hostem závěrečné  besedy na téma Rovné příležitosti je Kateřina Plesková z brněnského Nesehnutí. Kateřina Plesková se od roku 2000 se aktivně podílí na lidskoprávních a ekologických aktivitách Nezávislého Sociálně Ekologického hnutí - NESEHNUTÍ; od roku 2003 pracuje v brněnské pobočce jako koordinátorka kampaně Ženská práva jsou lidská práva, kde tvoří a vede projekty na podporu pozice žen ve společnosti a překonávání stereotypů a nerovností mezi muži a ženami, spolupracuje v rámci této kampaně s řadou zejména ženských/gender neziskových organizací i nezávislých iniciativ zaměřených na různé oblasti z tohoto okruhu témat a problémů.

Beseda začíná ve 20 hodin v divadle Malá scéna.

[ více ]

 

Závěrečný den festivalu na téma Rovné příležitosti

Závěrečný den festivalu Jeden svět 2007 ve Zlíně na téma "Rovné příležitosti" přinese filmy Potupa, Znásilnění jako trest, Padlý anděl, Nepřátelé štěstí a Kupředu levá, kupředu pravá. Pákystánský snímek Potupa se vrací k mediálně známému příběhu ženy, která se stala obětí kladnové pomsty. Znásilnění jako trest vypráví o jihoafrických lesbických ženách, které se rozhodli bojovat za svá práva. Třetí film Padlý anděl je o dívce, která uvěřila svému příteli a odjela s ním v příslibu dobře placené brigády do Nizozemí. Oceněný film Nepřátelé štěstí je portrétem, kterou před dvěma lety prohlásila BBC za nejslavnější ženu Afghanistánu. Projekce festivalu uzavře flm české režisérky Lindy Jablonské Kupředu levá, kupředu pravá, v němž se střetávají dvě politické ideologie.

[ více ]

 

Latin Funky Gipsy Music ve středu v Zelenáčově šopě

Třetí den festivalu Jeden svět ve Zlíně představí v rámci doprovodného programu koncert osmičlenné kapely z okolí Přerova. K tanci a zábavě zahraje Latin&Funky Gipsy music. Koncert začíná od 20 hodin v Zelenáčově Šopě. Těšíme se na Vás!

[ více ]

 

Jan Rác hostem besedy

Jan Rác bude hostem první besedy festivalu Jeden svět 2007 ve Zlíně. Diskutovat s předsedou Sdružení dětí a mládeže Janem Rácem na témat Rasové předsudky můžete ve středu po skončení filmu Jiné světy v divadle Malá scéna.

[ více ]

 

Studenti přijďte se podívat na divadlo!

Pro studenty jsme připravili snížené vstupné. Za lístek na představení Politoly studenti zaplatí 69 Kč, veřejnost 99 Kč. Pokud si zakoupíte úterní celodenní vstupenku, zaplatíte 169 Kč, která kromě divadla zahrnuje vstup na všechny úterní projekce pro veřejnost.Představení Politoly začíná v úterý 20. března od 20:30 hodin v divadle Malá scéna.

[ více ]

 
sponzoři